İstanbul Film Festivali’nde LGBT propagandası! Kamu kurumları neden sponsor?

  • HABER7

Sanat adı altında milli ve manevi değerleri hiçe sayıp toplumu yozlaştıracak girişimlerin ardı arkası kesilmiyor. Bülent Eczacıbaşı ve Ömer Koç’un tepe yönetiminde olduğu İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği İstanbul Film Festivali’nde LGBT propagandası yapılan filmlere yer verilmesi büyük rahatsızlık uyandırdı. Eşcinsel temalı filmlerin sosyal medyada öne çıkarılarak paylaşılması dikkat çekti.

FESTİVALDE LGBT PROPAGANDASI: “AŞKIN CİNSİYETİ YOKTUR!”

İstanbul Film Festivali’nin resmi sosyal medya hesaplarından ‘LGBT’yi özendiren’ filmlerin afişlerini “Aşkın ne yaşı ne de cinsiyeti var ama aşkı anlatmanın binbir yolu var. Nerdesin Aşkım?” ifadesiyle paylaşıldı.

MÜSTEHCEN FİLMLER VE AFİŞLER

Festivalde sadece LGBT propagandası yapılmıyor. Ayrıca müstehcen filmlerin çıplak kadın ve erkek afişleriyle de tanıtımı yapılıyor. Filmlerden alınan kesitlerde cinsel ilişki sahnelerine yer veriliyor.

KAMUDAN DESTEK

LGBT ve müstehcenlik propagandalarının yapıldığı filmlerin yer aldığı festival kamu kurumlarının sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi, İstanbul Film Festivali’ne sponsorluk desteği sağlıyor.

ANAYASAYA AYKIRI

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 41’inci maddesinde, “toplumun temelinin aile olduğu” belirtilirken devletin “ailenin korunması için her türlü tedbiri alması gerektiği” ifade ediliyor.

Anayasa’nın 58’inci maddesinde ise, “Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.” hükmü yer alıyor.

Aile ve toplum hayatına aykırı yayınlar içeren söz konusu festivalin Anayasa’ya aykırılık teşkil ettiği belirtilirken, kamu kurumlarının bu yayınlara sponsor olmasınun ayrıca bir garabet oluşturduğu ifade eidliyor.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir